Ak si praješ nakupovať v CZK, zmeň menu vpravo hore.

Vypadávanie vlasov

Hodnota potravín v supermarketoch klesá rýchlosťou svetla. Naše telo trpí nedovyživením, čo “schytajú” najmä vlasy. Nauč sa dopriať telu výživu zvnútra.

Aké sú príčiny vypadávania vlasov?

Vypadávanie vlasov môže mať mnoho príčin. Čím sme starší, tým bude naša "hriva" riedšia. Ďalším spúšťačom môže byť stres, hormonálne zmeny, genetika alebo nedostatok živín. Ľudia v dnešnej dobe trpia čoraz častejšie nedovyživením všetkých tkanív. Prejavuje sa to zníženou imunitou, únavou, neplodnosťou a hlavne vypadávaním vlasov. Za nadmerné padanie považujú odborníci viac ako 100 vlasov denne. Našťastie strata vlasov býva často dočasná a vlasy zase dorastú. Silná štvorica potravín dokonale povzbudzuje telo aj unavenú korunu krásy. Vieš, ktoré to sú?

Strukoviny sú dobré nielen NA trávenie

Strukoviny sú jedničkou v boji s vypadávaním vlasov. Uvar si chutnú šošovicu, fazuľku, cícerový šalát alebo hráškovú polievku. Strukoviny sú dokonalou harmóniou železa, bielkovín a zinku. Svätá trojica pre dokonalé vlasy. Spoločná sila látok podporí rast a zastaví vypadávanie.

beans-2014062_1920

Semienka ako cenný zdroj vitamínov

Slnečnicové semienka z farebných slnečníc ukrývajú vzácne zložky. So semienkami získajú vlasy chuť rásť. Len niekoľko semienok denne dodá vlasom potrebné živiny. Z vitamínov prevláda vitamín E. Kráľ vitamínov dokáže prekrviť pokožku hlavy. Výsledkom bude rýchlejší rast a hustá "hriva".

sunflower-seeds-1272736_1920

Mandle sú zdrojom biotínu

Mandle sú úžasne chutné, plné živín a cenností. Zatiaľ čo ostatné stromy a kvety spia, mandľovníky sa halia do tisícov ružovkastých kvietkov voňajúcich medom. Plody pomaly zrejú a nasávajú výživné látky. Sladké oriešky sú perfektným zdrojom biotínu. Môžeš sa tešiť na viditeľný výsledok už po mesiaci užívania.

almonds-768699_1920

Tekvicový olej voláme tekuté zlato

Tekvicový olej je najväčší silák všetkých olejov. Získava sa poctivým lisovaním tekvicových semienok za studena. Šetrná príprava si uchováva všetky dôležité látky. Tekvicový olej patrí k bohatým zdrojom zinku. Zinok je pre vlasy hotovou bombou. Pritom stačí iba 1 lyžica denne.

cuisine-2579931_1920

Vyskúšaj tajné zbrane na vlasy a uži si pohľady okoloidúcich.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.